Urodziłam się w 1960 roku we Wrocławiu. To tutaj uczęszczałam do X Liceum Ogólnokształcącego na Karłowicach, tutaj również obroniłam tytuł magistra geologii na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego. Później ukończyłam Studium Pedagogiczne, studia podyplomowe na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego z zakresu matematyki z informatyką oraz studia podyplomowe Wyższej Szkole Bankowej z zakresu zarządzania oświatą,

Od początku działalności politycznej (początkowo jako członek zarządu Osiedla Kowale, a następnie radna Rady Miejskiej Wrocławia) wiele pracy i energii poświęcałam sprawom edukacji. Jako była nauczycielka matematyki (uczyłam w Szkole Podstawowej nr 8 we Wrocławiu oraz Gimnazjum nr 2) oraz starszy wizytator w Kuratorium Oświaty doskonale znam realia panujące w polskich szkołach, jestem świadoma problemów i wyzwań, jakie przez nimi stoją. Uwielbiam kontakt z młodzieżą, szybko odnajduję z nią wspólny język i potrafię słuchać jej głosu.

Wiele serca wkładam w sprawy związane z ochroną środowiska. W Radzie Miejskiej Wrocławia oraz Sejmie RP zajmowałam się tym tematem. Przewodniczyłam podkomisji nadzwyczajnej zajmującej się zmianami w ustawie o odpadach komunalnych.

W ludziach cenię otwartość, poczucie humoru oraz rzetelność w wywiązywaniu się z powierzonych zadań. W Sejmie dałam się poznać jako osoba pełna optymizmu, pogody ducha i twardo walcząca o sprawy, w które wierzę i do których jestem przekonana. Moją pasją jest praca z ludźmi i dla ludzi.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką dwóch dorosłych już synów. Uwielbiam aktywny wypoczynek. Gdy tylko mam wolną chwilę, wsiadam na rower i ruszam odkrywać zakątki Wrocławia. Gdy pogoda nie pozwala cieszyć się dwoma kółkami, relaksuję się słuchając płyt Barry’ego White’a, Stinga oraz zespołu Perfect.