Slide 1

IV EKO Wyzwania

IV EKO Wyzwania

Jeśli mnie wspierasz - udostępnij!

Wracam po dłuższej przerwie i choć kwiecień już za nami, to należy zaznaczyć, w jakich wydarzeniach wzięłam udział.

Rozważania o tym dokąd zmierzamy i co zrobić w przyszłości, aby poprawić komfort i bezpieczeństwo korzystania ze środowiska naturalnego towarzyszyły uczestnikom spotkania IV Eko wyzwań. Na konferencji IV Eko wyzwania – „Od odpadów do powietrza”, zorganizowanej przez portal ekopraktyczni.pl wzięła udział jako specjalista ds. ochrony środowiska.
Wśród prelegentów pojawili się między innymi przedstawiciele firm Viessmann, Volvo, Toyota Bielany Nowakowski, 3M a także inne osoby związane z tematyką ochrony środowiska: Elżbieta Stępień, Marcin Popkiewicz, prof. Jerzy Zawoździak, Jerzy Ignaszak.
Na konferencji podkreślono, że blisko 45 tys. Polaków umiera rocznie z powodu złej jakości powietrza, na wskutek korzystania z pieców kominowych w mieszkaniach prywatnych. Nie prawdą jest więc stwierdzenie, że to przemysł i spaliny samochodowe generują najwięcej zanieczyszczeń powietrza. Problemowi można jednak zaradzić, stawiając na wykorzystywanie termomodernizacji budynków mieszkalnych.
W panelu dyskusyjnym została podjęta dyskusja na temat budowania odpowiedzialności za środowisko naturalne. Ożywiona dyskusja, w której wzięłam udział doprowadziła do konkluzji, iż ludzie nie są do końca świadomi, dlaczego nie należy palić śmieci w piecach oraz dlaczego należy rezygnować z tradycyjnych źródeł energii, czy w większym stopniu wykorzystywać komunikację miejską czy rower. Podsumowując, wszyscy uczestnicy stwierdzili, że nie tylko dobre przepisy prawne zapewnią większą ochronę środowiska, ale także edukacja o odpowiedzialności za otaczający nas świat.

Dodaj komentarz